Aktualności

z życia naszej szkoły

Wycieczka do Parku Linowego

15 czerwca uczniowie klasy 6 i 7 wraz z nauczycielami Pawłem Olko i Magdaleną Jakubowską pojechali do Parku Linowego w Krzeszowie. Jednak zanim tam dotarli odwiedzali miejsca historyczne znajdujące się na terenie naszej gminy. Najpierw uczniowie dojechali do pomnika znajdującego się w Kobylich Górach upamiętniającego miejsce obozu powstańczego zlokalizowanego tutaj podczas Powstania Styczniowego. W obozie tym  leczono rannych i chorych, zbierano po okolicy rozproszonych ludzi, organizowano nowe oddziały. Gromadzono także broń i żywność dla walczących powstańców. Po upadku powstania, jeden z oddziałów powstańczych wycofując się do Galicji, w okolicach Tarnogóry na wzgórzach zwanych Altaną, dokonał demobilizacji, ukrywając tam część swego ekwipunku wojskowego, dokumentację i kasę powstańczą. Niestety do tej pory nic nie znaleziono. Następnie uczniowie udali się pod pomnik upamiętniający rozbicie się 23 kwietnia 1944 roku samolotu typu  Halifax. Przeczytali pamiątkowe tablice. Stamtąd udali się już prosto do Krzeszowa, gdzie na terenie Parku Linowego sprawdzili swoje umiejętności sportowe. Tego dnia uczniowie przejechali w sumie 45 km.