Aktualności

z życia naszej szkoły

Pasowanie na ucznia 2023

25 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować i tańczyć.  Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Ewę Fołtę. Pierwszaki głośno
i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane medale wykonane na drukarce 3D. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu życzenia i prezenty w postaci teczek  z przyborami szkolnymi wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel.