Aktualności

z życia naszej szkoły

Dzień Dziecka - klasa 7 i 8

1 czerwca uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi nauczycielami: Moniką Maczugą, Bożeną Kuś, Pawłem Olko i Magdaleną Jakubowską udali się rowerami do Leżajska. Tu przy Bazylice OO. Bernardynów zaczęła się ich przygoda. Zostali podzielni na grupy i otrzymali Arkusz questu pieszego pt. „W Leżajsku na piasku, objawiła się przy lasku, Matka boża Marya..”. Przy pomocy wskazówek i zadań uczniowie dotarli do kościoła farnego w Leżajsku znajdującego się przy rynku. Quest był bardzo fajną zabawą, ale również wymagał czytania ze zrozumieniem oraz orientowania się w terenie. Po przez przejście trasą questu nasi uczniowie zwrócili uwagę na szczegóły historyczne na co dzień pomijane. Z Fary udali się do Muzeum ziemi Leżajskiej by obejrzeć wystawę archeologiczną znajdującą się w podziemiach. Taka forma spędzenia dnia Dziecka była dla naszych uczniów atrakcyjna. Warto dodać, że quest współtworzyli absolwenci naszej szkoły: Agata Jakubowska i Mateusz Iskra.