Aktualności

z życia naszej szkoły

Emocje w głowie – projekt Unicef

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w akcji UNICEF Polska, „eMOCje W GŁOWIE”. To wyjątkowy projekt zwracający uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Celem akcji UNICEF Polska „eMOCje W GŁOWIE” jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.  Projekt eMOCje w GŁOWIE odpowiada na niezwykle istotną potrzebę profilaktyki zdrowia psychicznego, o które powinniśmy zadbać tak samo jak o zdrowie fizyczne. Zwraca także uwagę na ważną kwestię walki z mitami na temat zdrowia psychicznego. Każdy z nas może potrzebować na jakimś etapie swojego życia wsparcia w kryzysie psychicznym. Uczniowie oraz rodzice zostali zapoznani się z materiałami udostępnionymi przez organizatora. Był to wykład dla rodziców oraz zajęcia z wykorzystaniem komiksu i filmiku.